Hakkımızda

Osteopat & Uzm. Fzt. Eda VAROL

 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum ve aynı yıl Turkish Institute For Adapted Osteopathy okulunda 5 yıl sürecek olan osteoapti eğitimine başladım ve 2012 yılında mezun olarak osteopat ünvanını kazandım.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Gelişim Nörolojisi bölümünde yüksek lisansa başlayarak 2011 yılında yüksek lisansımı tamamladım. Bu süreçte International Hospital (Acıdadem Yeşilköy) hastanesinde nöroloji, ortopedi, el cerrahisi, travma sonrası cerrahi gibi bir çok alanda çalıştım ve devamında hem çeşitli özel eğitim merkezlerinde çocuk hastalarla hem de çeşitli kliniklerde daha çok ağrı ve fonksiyon bozuklukları şikayetleri ile başvuran bel - boyun ağrıları, diş sıkma ve çene eklemi sorunları, omuz ağrıları (impengement sendromu/donuk omuz), migren, fibromiyalji, skolyoz, kronik ağrı, huzursuz bacak sendromu ve vertigo gibi çeşitli vakalarla çalıştım.

2020 yılında hem güncel yaklaşımların içinde olmak ve hem de klinikte uyguladığım tekniklerin etki mekanizmalarını daha doğru yorumlayabilmek adına Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimime başladım. Bu süreçte APPİ pilates eğitimi, pelvik taban tedavisi, gebelikte egzersiz, kinezyotape bantlama gibi pek çok eğitim aldım. 2023 yılında Trabzon Osteopati ve Sağlıklı Yaşam Merkezini kurarak hem osteopat hem de fizyoterapist olarak çalışmaya devam ediyorum. 

Uzm. Fzt. Sema VELİOĞLU YURTTAŞ

2017 yılında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. 2017-2018 yılları arasında rektörlük görevlendirmesiyle Avrasya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde görev aldım. Ardından çeşitli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde pediatrik hastalar üzerinde çalıştım.

2023 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda tezli yüksek lisansımı tamamladım. Tüm bu süreçte Kinesiotape ve rijit bantlama, Manuel terapi, Mulligan konsepti, DSSA (Derin Stabilizatör Sistem Aktivasyonu), Pelvik taban eğitimi (pelvik taban disfonksiyonları, çocuklarda ve erişkinlerde bağırsak disfonksiyonları, mesane ve bağırsak eğitimi vb.) Fasyal Distorsiyon Modeli, APPİ pilates ve Hamile pilatesi gibi çeşitli eğitimler aldım ve bu alanlarda çalışmaya devam etmekteyim. 

Uzm. Dyt. Fzt. Mürşide AKTAŞ

Lisans eğitimimi tam burslu olarak 2019 yılında İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamladım, aynı üniversiteden çift anadal programıyla eğitim alarak 2018 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden de mezun oldum. İstanbul’da psikiyatri gibi alanlarda hizmet veren bazı özel kliniklerde online ve yüzyüze beslenme ve diyet danışmanlığı yaptım. Aynı zamanda Üsküdar’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve ebeveynlerle fizyoterapist ve diyetisyen olarak çalıştım. Çalışma sürecimde 2020 yılında burslu olarak Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine başladım, 2023 yılında mezun oldum. 

Eğitim sürecim boyunca klinik uygulamalarda bulunmak adına Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medicalpark Göztepe Hastanesi gibi hastane ve tıp merkezlerinde, İBB Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Beşiktaş Spor kulübü, huzurevi, darülaceze gibi farklı kurumlarda staj yapma imkanı buldum. Süreç boyunca alanında uzman hocalardan güncel ve etkili tedavi yöntemleri adına eğitimler almaya gayret ettim. Fizyoterapi ve egzersiz, klinik pilates, sporcularda beslenme, yeme bozuklukları, obezite ve hastalıklarda beslenme tedavisi alanlarında çalışmalarıma devam etmekteyim.